friendica.lt

Ar tikrai neįmanoma padaryti saugaus, skaidraus ir patikimo elektroninio balsavimo?


aHR0cDovL3d3dy5wcm9wYXRyaWEubHQvZmF2aWNvbi5pY28= propatria.lt
aHR0cHM6Ly9mb3J1bWFzLmluZm9tYW5pamEub3JnL3VwbG9hZHMvZGVmYXVsdC9vcHRpbWl6ZWQvMVgvYmM5M2Q0YTMxMGI1OTc2YjgwYTViOGM4NzFhYzQwMmM2NTZkMTk3Yl8yXzY5MHgzNjIuanBlZw==.jpeg

Justas Stankevičius. Sąžiningas balsavimas internetu – neįmanoma utopija


Portalas propatria.lt skirtas neabejingiems Lietuvos piliečiams, kuriems rūpi Tėvynės ir visų joje gyvenančių žmonių bendrasis gėris.


Kas nori padaryti ieško būdų, kas nori nedaryti ieško pasiteisinimų. Kodėl Estijoje elektroninis balsavimas gali sėkmingai veikti nuo 2005 metų, o Lietuvoje to iki šiol niekaip neįmanoma padaryti?
1 Jeigu tie " duomenų apsaugos specialistai" dirbtų pas mane tai jau ieškotųsi kito darbo. Internetinis balsavimas visai nebūtinai panaikina balsavimo slaptumą. Ar teko girdėti apie tokį dalyką kaip šifruoti duomenys?
2 Jeigu “kenkėjiškomis programomis užkrėsti įrenginiai gali pažeisti balsavimo konfidencialumą” tai kaip tie įrenginiai jungiasi prie banko ir nepradangina visų šeimininko pinigų?
3 Kokią būtent riziką nacionaliniam saugumui sudaro elektroninis balsavimas?
4 Balsų papirkinėjimas atvirkščiai taptų praktiškai neįmanomas.
5 Kad internetinės balsavimo sistemos tikrai būtų apolitiškos bei „neišvalytų“ tam tikrų balsų pasiekti yra labai paprasta - programinės įrangos kodas turi būti viešai skelbiamas. Tiems kas jau pradėjo rašyti piktus komentarus dėl menamo saugumo pranešu, kad šis forumas kaip ir didžioji dauguma interneto serverių sukasi ant atviro kodo Linux serverio ir naudoja atviro kodo Discourse programinę įrangą.
6 Jeigu aš daryčiau balsavimo sistemą ji kaip tik būtų decentralizuota. Jungdamiesi skirtingais būdais, gal netgi iš skirtingų regionų, piliečiai būtų nukreipiami į skirtingus serverius, o serveriai tarpusavyje tik tikrintų ar žmogus dar nebalsavo.
7 Stebėtojams turėtų būti sudaryta galimybė stebėti serverines ir programinės įrangos darbą.
8 Kas labai pergyvena dėl slaptumo gali balsuoti popieriukais.
https://forumas.infomanija.org/t/ar-tikrai-neimanoma-padaryti-saugaus-skaidraus-ir-patikimo-elektroninio-balsavimo/112/1